شش دغدغه افراد باهوش

نویسنده : مجتبی مسعودی | تاریخ : 12:50 ب.ظ - شنبه 2 دی 1396


برای آشنایی بیشتر با این شش دغدغه افراد باهوش ادامه ی مطلب را مطالعه کنید

اگر این 6 دغدغه را دارید، فرد بسیار باهوشی هستید

اکثر مردم، افراد باهوش را به صورت ابر انسان هایی تصور می کنند که از همه چیز به راحتی سر در می آورند چون که مغز آن ها می تواند در هر موقعیتی در زندگی به کمک آن ها بیاید، و نیازی ندارند تا مشکلاتی که افراد عادی با آن ها روبرو می شوند سر و کله بزنند. اما واقعیت کاملا متفاوت است، مهم نیست که یک فرد چقدر باهوش باشید، به هر حال آن شخص یک انسان است.

آن ها با مسائل و مشکلاتی روبرو می شوند که با سایر افراد متفاوت است اما به هر حال سخت و چالش بر انگیز است. اگر فردی بسیار باهوش باشید، این دغدغه ها و نبود درک اطرافیان می تواند شما را تبدیل به فردی تنها و گوشه گیر کند. شاید دوستان و خانواده شما نسبت به احساسات شما توجهی نداشته باشند. برای اینکه بتوانید شناخته و درک شوید، این مسائل که در بین افراد باهوش رایج هست را مطالعه کنید.

1.  حرف های کوچک و بی اهمیت شما را خسته می کنند
درگیر شدن در بحث ها و حرف های روزمره و کوچک و بی اهمیت درباره ی مسائل معمولی می تواند برای شما چالش بر انگیز باشد. این به این دلیل است که مغز شما مملو از ایده های بزرگ است. مسائلی توجه شما را جلب می کند مسائل علمی، هنری، فلسفی و از این قبیل هستند و این مسائل به ندرت در گفتگو های روزمره پیدا می شوند. درگیر شدن در این بحث ها به شما حس تلف کردن وقت خود در دنباله ای خفه کننده و بی پایان از عبارت هایی که از نظر اجتماعی تایید شده اند، می دهد. چیزی که شما واقعا می خواهید فردی است مانند خودتان تا در مورد مسائل مهم با هم تبادل ایده کنید.

2.  بیشتر از آنکه حرف بزنید فکر می کنید
از آنجا که مغز شما برای جستجوی تمامی راه حل ها و جواب های ممکن به یک مسئله تنظیم شده است، ممکن است شما وقت بیشتری را نسبت به یک فرد با هوش متوسط صرف کرده تا اظهار نظر کنید یا به نتیجه برسید. و حتی اگر از بدست آوردن جواب درست مطمئن نباشید یا اینکه ایده بسیار خوبی در ذهن نداشته باشید اصلا صحبت نمی کنید. دغدغه ی شما در این امر است که اکثرا اطرافیان شما با روشی که ذهن شما کار ها را پردازش می کند بیگانه اند و اغلب شما را به عنوان فردی گیج، عجیب و غریب، درون گرا یا بی تفاوت می نگرند.

3.  به راحتی حوصله تان از کارتان سر می رود
نیاز مغز شما برای روبرویی مداوم با چالش های جدید، ایده ها و پروژه های بزرگ تر، می تواند کاری را که زمانی بسیار برایتان هیجان انگیز بوده را تبدیل به کاری عادی و حوصله سر بر کند زیرا باید تمامی راه هایی را که می توانید خلاقیت خود را صرف آن کنید برای انجام این کار فدا کنید. این عمل می تواند تبدیل به دغدغه ای روزمره برای به اتمام رساندن کارهایتان باشد. علاوه بر آن، در اکثر موارد، رئیس و مسئول شما چندان با شما همدردی نکرده و میخواهد تا کار به اتمام برسد

4.  گاهی اوقات دچار فلج عملکرد می شوید
متفکر بودن در دنیایی که پر است از انسان های راحت طلب و عجول که به عمل ارزش بیشتری نسبت به ایده های بزرگ می دهند، دشوار است. زمانی که شما درگیر و غرق در ایده های مختلفی هستید، گاهی اوقات این ایده ها را وارد عمل نمی کنید. متاسفانه افراد اغلب این کار را با تنبلی اشتباه می گیرند که به شما احساس ارزش ندادن به افکارتان می دهد.

5.  از نظر اجتماعی فردی خشک به نظر می رسید
علاوه بر مشکلات قبل، دغدغه ی بعدی شما نتیجه تمامی مشکلات قبلی است. اگر در انجام گفتگو ها و مکالمات روزمره احساس ناراحتی می کنید، تا زمانی که اطمینان نداشته باشید با دیگران صحبت نمی کنید، ایده های قدیمی و سوخته شما را به وجد نمی آورند، یا اگر با ایده ها بیشتر لذت می برید تا عمل به آن ها، افراد اغلب شما را فردی در نظر می گیرند که رفتار های اجتماعی خشک دارد. آن بدون آن که بدانند فشار بیشتری روی شما اعمال می کنند که باعث می شود شما حتی بیشتر نسبت به رفتار های اجتماعی خود احتیاط به خرج دهید و به قولی اجتماع گریز شوید.

6.   دوست پیدا کردن بسیار مشکل است
در نهایت جستجوی دوست برای شما بسیار مشکل تر از افراد معمولی است. از آنجایی که شما بیشتر احتیاط و بررسی می کنید و نسبت به دیگران مستقل تر هستید، اغلب شما را با فردی سرد و پر دردسر اشتباه می گیرند. علاوه بر آن، گاهی انگیزه ی خود را از دست می دهید که باعث می شود اطرافیان و دوستان شما علاقه خود را نسبت به شما از دست بدهند. 

هر چقدر هم که مشکلات روزمره شما دشوار به نظر آیند، نباید اجازه دهید تا شما را از رشد کردن باز دارند. می توانید بر روی نشان دادن خود به اطرافیان تمرین کرده تا اینکه افراد درک بهتری از نیاز های شما داشته باشند. این گونه می توانید مشترکات زیادی با دیگران پیدا کنید.برچسب ها : هوش , دغدغه , مشکل , باهوش , مشکلات , نشانه های افراد باهوش ,
دسته بندی : مشاوره ,
 

آخرین مطالب

» خوش بین باشیم ( پنجشنبه 9 خرداد 1398 )
» تکنیک حل مسئله SCAMPER ( یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 )
» با ما همراه باشید ... ( یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 )
» آزمایشگاه ( پنجشنبه 10 اسفند 1396 )
» برف بازی ( پنجشنبه 26 بهمن 1396 )
» هرم یادگیری ( شنبه 16 دی 1396 )
» شش دغدغه افراد باهوش ( شنبه 2 دی 1396 )
» جبران کمبود خواب ( شنبه 25 آذر 1396 )
» مراسم روز بزرگداشت حافظ ( شنبه 22 مهر 1396 )
» 12 نکته برای بالا نگه داشتن سطح انرژی ( پنجشنبه 13 مهر 1396 )
» هر هفته، سال نو مبارک !!! ( چهارشنبه 8 شهریور 1396 )
» تله ی ذهنی نسبیت ( دوشنبه 6 شهریور 1396 )
» لیست 100 تایی ( دوشنبه 30 مرداد 1396 )
» عادت "چرا؟" ( دوشنبه 23 مرداد 1396 )
» استراتژی های کاربردی در استفاده از جعبه ی زمان (قسمت دوم) ( یکشنبه 22 مرداد 1396 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic