تبلیغات
دبیرستان غیردولتی شهید مدرس
 
 
 

رفتار های مانع پیشرفت در زندگی

نویسنده : مجتبی مسعودی | تاریخ : 11:03 ق.ظ - دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
11 رفتار که از پیشرفت شما در زندگی جلوگیری می کنند

ممکن است احساس درجا زدن در زندگی داشته باشید ولی علت آن را ندانید. در اینجا 11 رفتار که احتمال دارد شما را از پیشرفت منع کنند معرفی می شود.

می توانید از همین الان برای تغییر شروع کنید. خود را از تبدیل شدن به فردی که در رویای خود دارید منع نکنید. من قبلی خود را دور بریزید، و به من واقعی خود اجازه ورود دهید.باید این رفتار ها را متوقف کنید...

1.      انتخاب راه امن و آسان نابرده رنج گنج میسر نمی شود. با انتخاب راه امن و آسان به جایی نمی رسید. راه آسان را انتخاب می کنید چون از شکست می ترسید. وقتی که امنیت شما بیش از حد باشد هیچ وقت تلاش نمی کنید. هیچ وقت نمی توانید درک کنید که چه اتفاقی ممکن است بیفتد.

 

برای رسیدن به اوج موفقیت باید راه های ناهموار را طی کنید. این راه به طور عمد اینگونه ساخته شده تا مشخص شود چه کسانی واقعا می خواهند موفق باشند. افراد ضعیف عقب مانده، و کسانی که اهل ریسک هستند به جلو پیش می روند و انتهای مسیر را خواهند دید، جایی که خوشبختی است، و هرجا خوشبختی باشد موفقیت نیز هست.

 

2.      تردید در رویاهای خودمهم نیست که چه رویایی برای خود در سر دارید. شاید بخواهید برای خود کسب و کاری داشته باشید، شاید بخواهید نویسنده شوید، زندگی پر خوشی داشته باشید یا هر چیز دیگری. اولین کاری که باید بکنید این است که خود را باور کنید. به دنبال تصدیق و تایید دیگران نروید. شاید خود را باور داشتن در شروع کار مشکل باشد اما باید بدون اینکه تمامی مسیر پیش روی خود را ببینید، به کاری که می کنید ایمان و باور داشته باشید.

 

3.      تحت تاثیر افراد منفی باف قرار گرفتن وقتی با انسان های منفی باف محاصره شده اید نمی توانید تبدیل به آدمی مثبت اندیش شوید. برخی اوقات این افراد از دوستان دیرینه ی شما هستند، اما تصمیم گرفته اند که زندگیشان را در مسیری متفاوت با زندگی شما پیش برند، که معمولا این مسیر هیچ مسیری نیست. این رابطه دیگر سالم نیست. اگر کسی از دوستان شما هیچ ارزشی به زندگی شما نمی دهد، وقت خداحافظی با اوست.

 

4.      انتظار آسان بودن همه چیزاز توقع بیجای آشان بودن زندگی دست بکشید. زندگی آسان نیست. زندگی به مانند کشتی سواری در اقیانوس است. ابتدای آن بسیار آرام است. در طول سفر موج های بزرگ و باران های سنگین دارد. این بخشی از سفر است. کسی که سوار بر کشتی است این را می داند و خود را برای چنین لحظاتی آماده می کند. به جای اینکه به دنبال زندگی راحت باشید، تبدیل به فردی شوید که می تواند از پس این دریای متلاطم بر آید.

 

اگر تمام تلاش های زندگی را کنار بگذارید هیچ موقع به ارزش درونی خود پی نمی برید. وقتی که با تلاش از مشکلات عبور کرده و پیشرفت کنید، موفقیت شیرین تر می شود.

 

5.      اجازه دادن به دیگران برای تصمیم گیری برای زندگی شمااین فکر را در ذهن خود دارید که اجازه دادن به دیگران برای تصمیم گیری برای زندگی شما راحت تر است چون شما نمی دانید که از زندگی چه می خواهید. شاید از انتخاب نادرست می ترسید. اگر به دیگران اجازه دهید برای شما تصمیم بگیرند، زندگی ای را سپری خواهید کرد که نمی خواهید.

 

اگر به دیگران گوش دهید، ممکن است تبدیل به پزشکی شوید که از کارش خوشش نمی آید و یا شاید وکیلی نا کارآمد. زندگی خود را تقدیم به دیگران که راهی را از قبل برای شما مشخص کرده اند نکنید.

 

6.      زندگی در گذشتهچی می شد، اگه می شد، ای کاش می شد. لحظاتی در زندگی وجود دارند که آرزو دارید می شد به عقب برگشت و آن ها را تغییر داد. سعی کنید بر روی فرصت های از دست رفته تمرکز نکنید. چون راهی برای بازگشت وجود ندارد. به جلو پیش بروید و اگر فرصتی دوباره پیش آمد، آمادگی بیشتری برای مقابله با آن دارید.

 

زندگی کردن در گذشته تضمین می کند که آینده شما هرگز آن چیزی که می خواهید نمی شود.

7.      درس های زندگی را به فراموشی سپردن هر اتفاقی دلیلی دارد و می توانید با یادگیری از این اتفاقات رشد و پیشرفت کنید. وقتی که اتفاق بدی می افتد، و حتما در زندگی این اتفاقات می افتند، درسی که می توانید از این واقعه بگیرید را بیابید. چه کاری را می توانستید در برابر این اتفاق انجام دهید؟ اگر همین اتفاق در آینده برای شما رخ دهد چه کاری می توانید انجام دهید؟

 

8.      نگه داشتن رنجش گذشته اگر باری را از شکست های گذشته به دوش می کشید، جای برای چیز های دیگری که می خواهید باقی نمی ماند. نگه داشتن رنجش، شکست های گذشته، شکست روحی و تنفر از دیگران باعث می شود در گذشته زندگی کنید. این افکار را کنار بگذارید تا بتوانید به سوی جلو حرکت کنید. می توانید با نوشتن نامه ای به خود شروع کنید.

 

9.      به خود سخت گرفتن اگر کاری را خراب کردید، به خودتان استراحت بدهید. همه اشتباه می کنند. وقتی که اشتباه کردید، این به معنی پایان دنیا نیست، پس اوضاع آن جوری که فکر می کنید بد نیست. بلند شده و دوباره تلاش کنید. هیچ کسی کامل نیست، همینطور شما.

 

10.    بدبینی زیاد اغلب زمان زیادی را صرف این می کنید که چرا به اندازه ی کافی خوب عمل نمی کنید، چرا لیاقت موفقیت را ندارید، و چرا به هدف خود نمی رسید. زمان زیادی را با این صدای درونی که هیچ وقت ساکت نمی شود به دور می ریزید. راه رفته و چهره ای عبوس به خود می گیرید. زمان آن رسیده که اخم خود را در هم بشکنید.

 

به جای اینکه به این فکر کنید که "چرا من؟" به این فکر کنید که "چرا من نه؟" چرا نباید شما یک نویسنده ی بزرگ شوید؟ چرا شما نباید یک بازیگر معروف شوید؟ چرا شما نباید کسب و کاری میلیاردی داشته باشید؟ اگر دیگران این کار را انجام دادند، چرا شما نه؟

 

11.    زود تسلیم شدناکثر مردم درست زمانی که در آستانه موفقیت هستند تسلیم می شوند. البته آن ها خبر ندارند که موفقیت نزدیک است، و زود تسلیم می شوند. اگر کاری را انتخاب کردید که به آن باور دارید، پس آن را با همه ی وجود دنبال کنید. در نهایت یک روز تمامی سختی ها و فداکاری ها به نتیجه می رسند.

 

 امیدوارم بتوانید با خواندن این مطلب جلوی چنین رفتار هایی را در زندگی خود بگیرید

بدانید که موفقیت آسان بدست نمی آید

با آرزوی موفقیت

 

آخرین مطالب

» خوش بین باشیم ( پنجشنبه 9 خرداد 1398 )
» تکنیک حل مسئله SCAMPER ( یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 )
» با ما همراه باشید ... ( یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 )
» آزمایشگاه ( پنجشنبه 10 اسفند 1396 )
» برف بازی ( پنجشنبه 26 بهمن 1396 )
» هرم یادگیری ( شنبه 16 دی 1396 )
» شش دغدغه افراد باهوش ( شنبه 2 دی 1396 )
» جبران کمبود خواب ( شنبه 25 آذر 1396 )
» مراسم روز بزرگداشت حافظ ( شنبه 22 مهر 1396 )
» 12 نکته برای بالا نگه داشتن سطح انرژی ( پنجشنبه 13 مهر 1396 )
» هر هفته، سال نو مبارک !!! ( چهارشنبه 8 شهریور 1396 )
» تله ی ذهنی نسبیت ( دوشنبه 6 شهریور 1396 )
» لیست 100 تایی ( دوشنبه 30 مرداد 1396 )
» عادت "چرا؟" ( دوشنبه 23 مرداد 1396 )
» استراتژی های کاربردی در استفاده از جعبه ی زمان (قسمت دوم) ( یکشنبه 22 مرداد 1396 )